Jaunā gada apņemšanās un kāpēc tās tik ātri beidzas
Cilvēki jauna kalendārā gada sākumu mēdz sasaistīt ar kāda dzīves posma maiņu savā dzīvē, kaut katra diena, kad pamostamies ir pirmā mūsu atlikušā mūža diena un īsti nav iemesla darīt lietas, kas nepatīk vai izvairīties no tā, ko vēlamies savā dzīvē. Janvāra apņemšanās noteikti varētu pretendēt uz līdera statusu starp neveiksmīgākajām- vismaz absolūtos skaitļos- jo to ir tik daudz. Kampaņveidīgas akcijas īsti nestrādā nekur- jā, tās pievērš uzmanību kādai aktuālai problēmai, bet līdz vēlamajam rezultātam ar vienu kampaņu lielākoties nonākt neizdodas.
Janvāra izvēlēšanos par pārmaiņu sākumam dažkārt izraisa apkārtējā gaisotnē esošā “gada atskaites nodošanas” vēsmas: intensīvākas veselīga dzīves veida reklāmas, apkārt esošo runas par plānotajiem uzlabojumiem viņu dzīvēs, kā arī mazliet nenopietna attieksme pret saviem “pārvērtību mērķiem”.
Vēl kā nozīmīgs faktors minams, ka cilvēki nospraužot apņemšanos sākt “jaunu dzīvi”, jau gandrīz pilnībā uzreiz sev piedod grēkus, ko ir paveikuši līdz šim!
Valdzinoša ir sajūta, ka jau no Janvāra - jaunā gada sāksies jauna dzīve. Un tas parasti ir pavisam drīz (jo janvāra apņemšanās kā likums nekad netiek nospraustas ātrāk kā decembrī vai novembra beigās)! Kāpēc gan liegt sev šo prieku?
Lai cik ļoti neveiksmei nolemtas ir šīs janvāra apņemšanās, tām ir sava vērtība. Kaut uz brīdi tās ļauj noticēt, ka ir iespējams uzsākt “jaunu dzīvi” vai uzlabot iepriekšējo. Ar šo ticību dažreiz “ir par īsu”, bet bez viņas arī nekas neizdosies!