Kā nesajukt prātā, atvaļinājumu pavadot kopā ar ģimeni, kurā katram ir savas intereses- bērni sēž telefonā/datorā, vīrs - TV?
Pirms došanās atvaļinājumā būtu vērts atrast kādu brīdi, kad kopā ar visiem ģimenes locekļiem apspriest, ko katrs vēlas iegūt no šī atvaļinājuma. Tad būs vieglàk saprast vienam otra izvēlētās aktivitātes. Atvaļinājums ir nepieciešams, lai izrautos no ikdienas rutīnas, atjaunotu savus emocionālos un fiziskos resursus. Izpratne par to, kas no tā ir būtiskākais un kā vislabāk to darīt, var atšķirties atkarībā no vairākiem ārējiem un iekšējiem faktoriem.
Arī sievietei, kurai teorētiski pastāv iespēja ciest no tā, ka katram ir citas intereses, vajadzētu noformulēt savējās. Protams, lieliski, ja visiem izdodas atrast kādu kompromisa variantu un kopā realizēt visu intereses, tomēr var gadīties, ka tas neizdodas. Šajā gadījumā ir vērts kļūt nedaudz egoistiskākai un pašpietiekamākai un realizēt savas ieceres pastāvīgi.
Ja vīra sapnis ir paskatīties televizoru, bet bērni ļoti grib darboties ar savām planšetēm/telefoniem- nevajadzētu viņiem to ļoti strikti liegt atvaļinājuma laikā. Protams, ja tas iekļaujas kādos saprātīgos apmēros. Visu gadu ir bijusi iespēja audzināt bērnus, censties viņos radīt interesi par lietām ārpus virtuālās vides, strīdēties ar vīru par to, cik laika tiek pavadīts pie televizora.
Atvaļinājumā ir laiks atslābt un vismaz daļēji
palaist lietas pašplūsmā un vēsu prātu pavērot situāciju no malas. Tā izdosies
gan pašai atpūsties, gan saprast pie kādiem jautājumiem vērts piestrādāt nākamā
gada laikā- līdz nākošajam atvaļinājumam. Pat ja faktiski kopā pavadītais laiks
kļūs neilgāks, tas būs kvaliatīvāks, baudāmāks un jēgpilnāks, jo izpaliks daļa
strīdu, pārmetumu un spriedzes. Lai jauks, ģimenisks un priekpilns
atvaļinājums!