Kā notiek vizīte pie psihiatra?
11. marts, 2018 pl. 16:31,
1 komentārs
Šis ir viens no biežākajiem jautājumiem, kas interesē un dažkārt arī satrauc cilvēkus.
Tātad, pirmāmkārtām, psihiatrs ir ārsts un tāpat kā pie citiem ārstiem, arī pie psihiatra cilvēki nāk ar kādām sūdzībām, traucējumiem, diskomfortu. Dažkārt cilvēki satraucas, jo nespēj nodefinēt savas vizītes iemeslu kā sūdzību vai veselības problēmu. Tādās situācijās noder arī, ja cilvēks pastāsta, kā ir nonācis pie idejas/lēmuma ierasties pie psihiatra.
Tālāk, atkarībā no vizītes iemesla, psihiatrs izjautā cilvēku, ar mērķi labāk saprast, kas ir viņa problēma. Šajā sadaļā ārsta jautājumi var skart jebkuru dzīves sfēru un, iespējams, šī ir sadaļa, kas vizīti pie psihiatra padara “mistiskāku” nekā citu specialitāšu ārstu apmeklēšana. Bet tas ir nepieciešams, lai pēc iespējas objektīvi izvērtētu pacienta stāvokli.
Atsevišķām traucējumu grupām ir izstrādātas aptaujas anketas, kas palīdz novērtēt traucējumu smagumu. Iespējams, psihiatrs piedāvās kādu no tām.
Vizītes laikā psihiatrs izjautās arī par veselības traucējumiem (gan fiziskiem, gan psihiskiem) pagātnē, kā arī par ģimenes locekļu veselības stāvokli.
Kad psihiatrs būs ticis skaidrībā par to, kad notiek ar pacientu, nākamais solis ir plānot problēmas risinājumu. Šajā posmā tiek izvērtēts, vai nepieciešams veikt kādas papildus analīzes, uzsākt lietot medikamentus, griezties pie psihoterapeita vai tikai veikt kādas izmaiņas ikdienas režīmā.
Atkarībā no visa iepriekšējā tiek vai netiek nozīmēta nākamā vizīte!
Lūk, arī satraucošās procedūras apraksts:) tā, ka droši var nebaidīties no tā, ka “jums izskalos smadzenes”, “sazāļos”, “nohipnotizēs”, “atņems brīvo gribu” vai vēl kaut kādām baisām aktivitātēm, kas padarīs jūs par “traku”, nevērtīgu, sliktu vai vāju cilvēku!
1 komentārs - Kā notiek vizīte pie psihiatra?
Inta - 19. marts, 2022 pl. 10:03
Labdien. Sakiet, kā var pierunāt jaunieti aiziet pie psihiatra. Ir depresija, raud, visus atgrūž, bet atsakās no palīdzības. Ko darīt?